2012
19.1.2012 06:18   Nataša Kuralová  
Ahoj Lucko a Michale,přeju zdraví a štěstí pro rok 2012 z Francouzské Polynésie od ostrova Bora Bora! Přestavuju si, že za rok a den s Vámi budu v Patagonii na kole - to by se mi líbilo! Nedočkavě vyhlížím info k cestě a už se těším...
26.2.2012 18:37   Mirek Šrefl  
Zdravim a dekuju za technicky mizernou ( tedy zvuk a obraz ), ale obsahove velice zajimavou besedu v Budejovicich, na kterou jsem se cirou nahodou dostal. Zaujala mne do te miry, ze bych si touhle cestou rad objednal vsechny Vase knizky s vyjimkou tech se psem ( pes laskave promine) a prosil bych je dopravit na besedu v Kaplici, kterou mate 12.3. - osobne vyzvednu a zaplatim . Vase vykony sou skutecne obdivuhodny a moc mne laka nejaky vyrez z toho uskutecnit, tak bych se rad domluvil na nejake jakoby privatni besede - podminky respektuju. Nejvetsi muj problem je sehnat nekoho k sobe, parkrat jsem to zkusil s kamaradama, ale dopadlo to blbe, v Australii zbytek mansaftu odpad po prvni etape a ject jako turista mne nebavi. Takze zazni urcite i dotaz, jestli je nejaka platforma, kde se podobny silenci sdruzujou a je mozny je oslovit. Zatim takhle, diky za potvrzeni prijmu a nashle v Kaplici. Mirek Šrefl 602 656668
1.3.2012 13:49   Lucie+Michal
pro Mirka z 26.2.: 1) díky, bohužel techniku zajišťovanou pořadatelem nemůžeme ovlivnit. ale snažili jsme se, ne? 2) knihy na besedách prodáváme vždycky, takže i v Kaplici 12.3. knihy budeme mít (...no Ernest to snad pochopí, i když ta kniha není jen o psovi, ale hlavně o našem cykloputování po podstatné části západní Evropy - Německo, Nizozemsko, Belgie, Francie, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Rakousko).
4.3.2012 22:31   Lucie+Michal
Dnes 4.3.2012 je to přesně 10 let, co jede tento web. Na počítadle je teď ve 22:32 číslo 122111! Díky všem, kteří web sledujete, a díky Kalimerovi za jeho vedení! A ať to vám všem i nám šlape i nadále! Lucie+Michal
9.3.2012 10:42   Tereza Boháčová
Dobrý den, sháním čtyři Vaše knihy: Z Čech až do země vycházejícího slunce, Pod oblohou jižního kříže, Přes ledové království do zeleného pekla a Od vlků a slonů hurá domů...Píšete, že knihy se dají koupit na Vašich besedách, já bohužel nemám možnost se jich zúčastnit...A tak se chci zeptat, jestli se tyto čtyři knížky dají ještě někde sehnat?
10.3.2012 10:13   Lucie+Michal
pro Terezu z 9.3.: Dobrý den, informace o knihách najdete vlevo v menu kliknutím na "KNIHY" - i s instrukcí, kterak si knihy lze objednat - ty, které jsou již vyprodané, ale bohužel nemáme (první dva díly tetralogie z cesty kolem světa), ty další ano - napište nám, rádi se dohodneme. Lucie+Michal
23.3.2012 15:40   Antonin Nytra  
Posílám můj obdiv Vám dvěma za vykonané expedice.Měl bych na Vás jeden technický dotaz.Jaké sedla na svých strojích jste používali,používáte na svých cestách?
29.3.2012 14:03   veronika vavrošová  
Dobrý den, s kamarádkou se chystáme do USA pracovat a po práci máme měsíc na cestování. Zaujala nás vaše kniha "Na hliníkovém oři divokým západem" a taky informace, že jste používali mapy AAA. Na jejich oficiálních stránkách se tam neumím dostat a chtějí po mě nějaký zip cod, můžu se zeptat, jak se na této straně zaregistrovat abychom mohly mapy získat? Nebo jestli mi můžete poradit, kde tyto mapy sehnat. Děkuji veronika
29.3.2012 14:10   Lucie+Michal
pro Antonína z 23.3.: Děkujeme. Co se sedel týče, tak při cestě kolem světa a na dalších cestách jsme seděli na Specialized BG2 Sport Woman (Lucie), resp. Specialized BG Sport (Michal). Určitě je lepší, když má žena sedlo dámské. Každý zadek je ale jiný, takže to chce nejprve pár sedel otestovat a vybrat si to nej-. Hodně štěstí na cestách!
29.3.2012 21:48   Aleš  
Prosím, dočtu se ve vaší knize Cyklostezky Evropy, konkrétně v části Cyklostezka podél Loiry i něco o okolí nebo jste tudy jen projížděli? Konkrétně mě zajímají města Orleans, Tours, Angers a Nantes a jejich okolí řekněme do 50 km, krajina, zajímavosti, terén pro kola... Zámky samotné mě v podstatě nezajímají. Miluju Francii, ale upřímně - raději bych taky do té Patagonie, tu vám opravdu moc a moc závidím a nestydím se za to:-)
2.4.2012 22:35   Aleš  
Prima, odpovím si tedy sám:-) Nedočtu.
3.4.2012 09:08   Lucie+Michal
pro Veroniku z 29.3.: Mapy AAA jsme vyzvedávali osobně na pobočkách AAA, kterých je tam opravdu hodně. Pokud nejste členem AAA (nebo tam nezajdete s někým, kdo členem je), musíte mapy zaplatit. Internetové stránky AAA neznáme, ani netušíme, zda se cizí státní přílsušníci mohou členy stát. (ZIP je obdoba českého PSČ, nemáte-li americkou adresu, nechce Vás to patrně proto pustit dál.) Hodně štěstí!
3.4.2012 09:19   Lucie+Michal
pro Aleše z 29.3.: Jak říká sám název knihy Cyklostezky Evropy, popisujeme tam výhradně cyklostezky (cyklotrasy) plus některá místa bezprostředně s danou trasou související, takže všeobecného průvodce po Francii v kapitole o Loiře opravdu nenajdete (v kapitole věnované Loiře k tomu není důvod, ani na to není v knize prostor). Orleans, Tours, Angers a Nantes jsou města, která leží přímo na této cyklostezce, takže v knize popsána samozřejmě jsou. A jsou tam popsány i zámky a hrady na Loiře, protože o nich tato stezka je především. Bon voyage!
3.4.2012 09:25   Lucie+Michal
pro nedočkavého Aleše z 2.4.: Na dotazy odpovídáme, máme-li čas, což v době příprav Cyklofestu opravdu nebývá - zajdete-li na některou z našich besed či Cyklofest, prostoru k debatování je tam spousta a odpověď se dozvíte přímo obratem ;-)
3.4.2012 21:47   Aleš  
Omlouvám se za nedočkavost:-) Částečně vznikla i tím, že se mi v češtině nepodařilo najít příliš konkrétních informací o této zajímavé trase jinak, než jen a pouze v souvislosti se zámky. Ale Loira na těch 670 km této trasy zdaleka nejsou jen zámky, stejně jako Berounka na 140 km zdaleka není jen Karlštejn, proto jsem předpokládal i jiné informace o této cyklotrase, které s průvodcem po Francii právě vůbec nesouvisí:-) Promiňte, prosím.
4.4.2012 01:12   Jelen  
Dobrý večer, chci se zeptat jakou vidlici jste použili na cestě kolem světa. Chci vyměnit odpruženou za pevnou. Nejraději bych tam šupnul nějakou chrom-molybdenovou, ale kde ji dneska sehnat... cenově bych si tak mohl dovolit hliníkovou od pellsu. http://www.global-sport.cz/mtb-vidlice-pevna-pells-xf6 nebo MTB vidlice pevná Noxon ALU, zahlá... co si myslíte o tomhle "materiálu"? . Jde mi hlavně o výdrž vidlice.... Díky za případnou odpověď.. Jelen Elegán
4.4.2012 11:53   Lucie+Michal
pro Jelena z 4.4.: Co se týče vidlice, tak moc odborně asi neporadíme... Momentálně již používáme na všech kolách vidlice odpružené, tedy kromě silničky :-). Při cestě kolem světa jsme měli pevné vidlice z Cro-Mo, materiál jsme neřešili, prostě se tam šouply a bylo to. Ono hlavně záleží na tom, jak si sedne vidlice se zbytkem kola, esli se nezmění sklon rámu, jízdní vlastnosti - otáčení řídítek apod. Takže esli zvolilt hliník nebo Cro-Mo, či kterou vidlici z níže uvedených, to bohužel neumíme posoudit. Zkuste ještě oslovit pár servismanů, každý na to má asi svůj názor. Hodně štěstí!
16.4.2012 12:34   David  
Ahoj Lucko a Michale. Inspirovala nás Vaše velice povedená kniha Cyklostezky Evropy a chtěli bychom se letos na začátku června vypravit na okružní cestu Švýcarskem po národních trasách, které také v knize popisujete. Chci se zeptat, jak je to se spaním ve volné přírodě, v knize píšete, že je povoleno, různé zdroje uvádí bohužel něco jiného. (Stejně volně spát budeme, ale jak moc se máme bát). A za druhé, někde jsem narazil na informaci, že ve Švýcarsku musímě mít pojištěná kola a informace pro koho to platí a pro koho se také rozcházejí. Prosím, co o tom víte Vy? Moc díky za odpovědi. David
8.5.2012 17:55   HarmIva  
20 let prověří leccos a opravňuje udělat posun dál. Přejeme šťastné vykročení v novém (zdánlivě) svazku a nejednu další šťastnou a úspěšnou dvacítku bok po boku...
Iva + Dušan Harmáčkovi
8.5.2012 22:40   Iva B.  
Moc Vám oběma gratuluju k výborné volbě manžela/ky! Přeju Vám, ať Vám to šlape nejen na kole, ale i v tom společném životě. Máte za sebou skvělou prověrku vztahu - 20 let společného života a cestu kolem světa! Těším se na fotky :-)
14.5.2012 17:08   Verča O.  
Ahoj Lucko a Michale, přeji Vám všechno nejlepší do Vašeho manželství, hodně cestovatelských zážitků a hlavně hodně zdraví. Byla bych moc ráda kdybyste měli zase i nějakou přednášku ve Zlíně, protože Vám fandím a hodně se zajímám o cestování.
16.5.2012 14:03   Vít Prudil  
Přeji vám do manželství jen to dobré, do dalších let pevné zdraví a těším se na setkání s vámi na nějaké další besedě v Brně nebo blízkém okolí.
19.5.2012 10:29   Eva Rodlingová  
Moc moc moc gratuluji a přeji vám do dalších násobků čísla deset samé převratné úspěšné a šťastné akce.
19.5.2012 11:22   Jaroslav Hulej  
Přeji Vám oběma do manželství jen to nejlepší, pevné zdraví, mnoho společných kilometrů v životě. Těším se na setkání s Vámi při nějaké akci v Jižních Čechách. Jarda.
21.5.2012 15:36   Jarda Jelínek  
Děkuju Lucce a Michalovi za letošní jarní Cyklofest u Nepomuku v krásném prostředí, za vyjížďky i jejich průvodcování, i za to, že jsem mohl být přítomen jejich roztomilé svatbě. A děkuju i všem účastníkům Cyklofestu za prima společnost. Těším se na další setkávání.
21.5.2012 18:43   Valehrachová Hana  
Moc a moc gratuluji a na Vaší společné cestě ve svazku manželském,přeji hodně zdraví,štěstí a co nejvíce životních km bez nehod.Hana
28.5.2012 12:27   Zdeněk a Jitka K.  
Že to ale trvalo?! Dvacetiletá oboustranná prověrka vašeho vztahu a charakterů cestou i necestou za každého počasí a ročního období. Blahopřejeme k vašemu společnému rozhodnutí a těšímě se s vámi. Přejeme Vám, milí novomanželé, hodně dalších skvělých společných zážitků, vyplnění všech důležitých osobních plánů, minimum defektů, stálý vítr do zad a hlavně pevné zdraví. Ať vám to spolu stále dobře šlape!
29.5.2012 15:23   Katka  
Ahoj, také se chystáme do Švýcarska a máme úplně stejné otázky jako David (16.4.12). Jinak blahopřeji ke svatbě a přeji mnoho slunce na Vašich společných cestách. Hezký den Katka
18.6.2012 08:04   Pavel Pokorný  
Ahoj Michale, ještě jednou bych Ti rád poděkoval za fantastickou cestu podél Dunaje a úplně jsem zapomněl na ty nadmořský vejšky u Mauthausenu, takže stoupá se z 245 m.n.m do 335 m.n.m, stoupání je dlouhý 1,9km. No a Tobě a Lucce přeju mnoho šťastných kilometrů na společné cestě. Zdraví Tě Pavel
14.7.2012 22:41   Veronika
Práve s nadšením čítam 4.diel Vašej "cyklo-kniho-série" a kapitola o Oregone a Donových cookies ma inšpirovala k sobotnému pečeniu. Cookies malo byť 60. Je ich zatiaľ tak 120 a sú fantastické,rovnako ako Vaše knihy.
23.7.2012 15:57   Ondra  
Ahoj. Doufám, že jste v pořádku odrodili a všici tři jste zdraví... :-)
Michale, odkaz na pár foteček z Innské cyklostezky je zde:
http://oval.zonerama.com/Album/42874
23.7.2012 16:06   Lucie+Michal
Ondro z 23.7., díky moc za fotky ze zájezdu. Příjezd třetího člena našeho pelotonu se zatím neuskutečnil... mělo by to však být každou chvíli. M
26.7.2012 08:09   Jana HaHy  
Ahoj Lucko a Michale,gratuluji k tak pěknému přírůstku Marečkovi!Je to pěkný kousek,tak ať je veselý,šťastný a zdravý a Vy máte jen samé radosti,co nejméně starostí!!!!Ahoj Jana
5.8.2012 19:24   Irena  
"Srdcem Jižního Tyrolska", díky za skvělý nový zájezd a těšíme se na další, či na jiné cyklo-besedo-příležitosti. Zdraví Irena & spol
10.8.2012 23:07   Vašek  
Teď jsme se vrátili z Pobaltských. Dozvěděli jsme se o Marečkovi ze vzkazů tak samozřejmě gratulujeme. Vašek a Pavlína.
11.8.2012 18:12   Hana
Lucko a Michale koukám, na vzkazy a čtu, že máte již přírůstek tak gratuluji a přeji ať se daří nejen Marečkovi, ale i Vám!
24.8.2012 21:09   Vašek a Růža  
Posíláme ohromnou gratulaci rodičům Marečka a přejeme všem krásný život plný lásky.Vašek a Růža.
25.9.2012 15:30   Petr Schuck  
Ahoj.
konečně se mi povedlo zpracovat fotky z dunajské cyklostezky : http://koralek1528.rajce.idnes.cz/Rakousko_Dunaj_2012/
5.11.2012 22:35   Pavel Hranička
Po letech jsem zavítal opět na Vaše stránky. Jsem opravdu moc rád, že mé přání z roku 2009 došlo naplnění. Přeji spoustu radosti a štěstí a děkuji za krásné knížky. Mrzí mě, že jsem Vás teď v KV propásl :( snad jindy...
13.11.2012 12:16   Pavlína  
Gratuluji k přírůstku a moc se na vás těším o víkendu na Ládví. Jste mojí velkou inspirací. Ahoj Pavlína
15.11.2012 09:58   Jaroslava
Ahoj rodinko. Po roce jsem koukla na stránky a je tu přírůstek.Gratuluji. Vždy když vyjedu na kole ven a je zima nebo se schyluje k dešti, tak si vzpomenu na Vás, co jste všechno museli na svých cestách překousnout a prostě jedu. Jste mou velkou inspirací a když přijde zima, vyndám Vaše knihy/mám skoro všechny/ a čtu a čtu a čtu....