Knihy


Máte zájem o kteroukoliv z našich knih a rádi byste ji měli s našimi podpisy a věnováním? Kontaktujte přímo nás - rádi se dohodneme na osobním předání.
Naše knihy též nabízíme k prodeji i na všech akcích, kterých se účastníme – viz Akce v sekci Aktuality.

Chcete-li libovolnou naši knihu pouze zakoupit, můžete si ji objednat přes e-obchod vydavatelství Cykloknihy, vydavatel však v nabídce již některé naše tituly nemá.


Cyklostezky Evropy
CYKLOSTEZKY EVROPY
Pohodově na kole - téměř po rovině
trasy vhodné pro rodiny s dětmi i pro cyklopřívěsy

V knize naleznete:
12085 km popsaných tras, na 30 cyklostezkách a cyklotrasách, v 11 zemích Evropy

Lucie Kovaříková a Michal Jon se poprvé vydali na kolech po Evropě v roce 1994. Od té doby projeli na kole přes 40 zemí po celém světě, v letech 2002-2005 svět objeli. Tentokrát se však nevypravíme se známými světoběžníky do vzdálených krajin, zůstaneme v Evropě, ale projedeme ji opravdu důkladně. Oba cyklocestovatelé nás provedou po 30 nejznámějších cyklostezkách, počínaje nejfrekventovanějšími – Labskou a Dunajskou a konče cyklostezkou mezi pohádkovými zámky kolem řeky Loiry. Také celé Švýcarsko s nimi procestujeme křížem krážem. Lucka s Michalem všechny trasy osobně v posledních letech projeli, takže knihu sestavili z vlastních zkušeností. Protože se jedná ve většině případů o putování po rovině a bez automobilového provozu, jsou tipy mimořádně vhodné pro rodiny s malými dětmi. Jednak s těmi v přívěsných vozíčcích, ale také s těmi, které na malých kolech absolvují své první samostatné kilometry. Jedná se již o sedmou knihu těchto cyklocestovatelů, která obsahuje jako vždy spoustu užitečných informací a fotografií, jimž dá vyniknout podlouhlý formát této edice.
Přehled cyklostezek a cyklotras popsaných v knize:
Labská cyklostezka, Dunajská cyklostezka, Innská cyklostezka, Rýnská cyklostezka, Via Claudia Augusta, Murská cyklostezka, Drávská cyklostezka, Enžská cyklostezka, Isarská cyklostezka, Taurská cyklostezka, Cyklostezka podél Loiry, Římská cesta, Kolem Neziderského jezera, Kolem Bodamského jezera, Jihem Černého lesa, Jižním Tyrolskem, Švýcarská – Rhonská, Švýcarská – Rýnská, Švýcarská – Severojižní, Švýcarská – Alpská panoramatická, Švýcarská – Středošvýcarská, Švýcarská – Graubündenská, Švýcarská – Jurská, Švýcarská – Aarská, Švýcarská – Jezerní.
Cena: 379 Kč, VYPRODÁNO.

Z útulku až k moři
Velmi dobře prodávaná kniha Z ÚTULKU AŽ K MOŘI se dočkala koncem března 2011 velkého úspěchu - dotisku prvního vydání. Fungl nová obálka ji velmi sluší. Další informace ke knize najdete hned níže u prvního vydání knihy.

Z útulku až k moři
Šestá kniha Lucie a Michala Z ÚTULKU AŽ K MOŘI – NA KOLE SE PSEM ERNESTEM vyšla 31.10.2008 ve vydavatelství Cykloknihy. Kniha velkého formátu (A4) má opět kvalitní pevnou vazbu, je na křídovém papíře, celobarevná a se spoustou fotografií.
Tato kniha nejpilnějších českých cyklocestovatelů a cyklospisovatelů Lucie Kovaříkové a Michala Jona, kteří v letech 2002-2005 objeli na kolech svět a našlapali při tom 68175km, se od odstatních šesti knih autorů v mnohém liší.
Tentokrát nejeli sami, společnost jim dělal další člen rodiny, Sir Ernest Henry Shackleton, zvaný prostě Ernest. Tento dvouletý 40kilový kříženec, kterého si jako štěně přivezli z psího útulku, se vezl ve speciálním psím vozíku za svým páníčkem, ale velkou část denních etap naběhal po vlastních tlapkách. Na cestě byli všichni přes 60 dní, navštívili 7 zemí a ujeli více než 5400km. Projeli Německo, Nizozemsko, Belgii, Francii, Švýcarsko, Lichtenštejnsko a Rakousko.
Ernest naběhal průměrně kolem 20 kilometrů denně, celkem mu páníčkové napočítali 871 naběhaných kilometrů. Nejvíce za den jich bylo 29 po Innské cyklostezce před Pasovem.
Kniha není jen obyčejným cestopisem, naleznete v ní vtipné komentáře k fotografiím z psího pohledu a dojemné povídání o tom, jak se pejsek dostal do psího útulku a jak byl z něho vysvobozen. Nechybí tu rady a tipy jak cestovat se psem na kole, jakou výbavu mu pořídit, jaký cestovní doklad do zahraničí musí mít, co vzít do psí lékárničky a podobně.
Cesta se psím kamarádem přináší samozřejmě spoustu legrace a kuriózních situací, které by se jindy nepřihodily. Každý den pejsek něčím překvapí, nasmějete se víc, než kdybyste cestovali sami. Pes je také spolehlivým zprostředkovatelem kontaktů, díky němu se s vámi každou chvíli někdo dá do řeči. Zpočátku si sice budete muset zvykat na trošku jiný rytmus jízdy a v řadě věcí se přizpůsobovat psovi, ale nakonec se z vás stanou rovnocenní partneři. Lucka a Michal vás v této knize přesvědčí, že cestu si pes vyloženě užívá, že ho baví objevovat každý den nové věci a nové pachy, je veselý a spokojený.
Cena: 299 Kč.

S Luckou a Michalem národními parky USA
Pátá kniha cyklocestovatelů Lucie Kovaříkové a Michala Jona NA HLINÍKOVÉM OŘI DIVOKÝM ZÁPADEM vyšla v říjnu 2007 opět v nakladatelství Cykloknihy. Pojednává o tříměsíční cestě jihozápadem USA v létě 2006, při které Lucie s Michalem najeli 5860 kilometrů na kole a na stezkách v národních parcích nachodili pěšky dalších cca 170 km. Projeli 6 amerických států, přičemž pět států důkladně (Kalifornie, Nevada, Utah, Colorado, Arizona) a jeden okrajově (Nové Mexiko). Navštívili a v knize popsali 9 národních parků jihozápadu USA – Yosemite, Death Valley (Údolí smrti), Zion, Bryce Canyon, Capitol Reef, Arches, Rocky Mountain (Skalisté hory), Mesa Verde a Grand Canyon (Velký kaňon). Projeli křížem krážem Skalisté hory, popisují výjezd na nejvýše položenou asfaltovou silnici v Severní Americe i přejezd nejvýše položeného průjezdného sedla kontinentu. Zastavili se i v jednom z rodišť horského kola – na trailech v okolí Moabu.
Kniha obsahuje kromě zážitků velice podrobné informace o jednotlivých národních parcích, o pohybu cykloturistů v nich, info o příjezdových komunikacích, o možnostech nocování, vstupech do NP, o mapách, cenách, letenkách, pojištění, vybavení, celkových nákladech, apod. Kniha je celobarevná, obsahuje 179 fotografií a deset přehledných mapek národních parků s trasami pro kolaře, součástí je i celková velká mapa oblasti s nejvhodnějšími cestami spojujícími jednotlivé národní parky.
Cena: 279 Kč.


Expedici Na kole všemi kontinenty jsme popsali v tetralogii
S Luckou a Michalem kolem zeměkoule


S Luckou a Michalem kolem zeměkoule
 1.část
První díl o cyklistické cestě kolem světa Lucie Kovaříkové a Michala Jona má název Z ČECH AŽ DO ZEMĚ VYCHÁZEJÍCÍHO SLUNCE. Mapuje trasu od startu 1.května 2002 z pražské Obory Hvězda přes Německo, Dánsko, netradiční zajížďku do Grónska, dále popisuje cestu Švédskem, Finskem a Norskem k nejsevernějšímu mysu Evropy - Nordkinnu, přes téměř celé Rusko k Bajkalu, jízdu Mongolskem, Čínou, Jižní Koreou až do Japonska, kde oba cestovatelé strávili první Vánoce.
Cena: 299 Kč, VYPRODÁNO.
S Luckou a Michalem kolem zeměkoule
 2.část
Druhý díl se jmenuje POD OBLOHOU JIŽNÍHO KŘÍŽE, navazuje na cestu do Japonska a popisuje zážitky z přejezdu Austrálie od západu k východu, z objezdu Tasmánie, z projetí obou ostrovů Nového Zélandu a z pobytu na ostrově Fidži, který pojali oba jako regeneraci před těžkou Jižní Amerikou. Nechybí ani podrobný seznam všech věcí, které si Lucka s Michalem s sebou vezli v brašnách. Názorné mapky s vyznačením projeté trasy přehledně doplňují text.
Cena: 289 Kč, VYPRODÁNO.
S Luckou a Michalem kolem zeměkoule
 3.část
Třetí díl se jmenuje PŘES LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ DO ZELENÉHO PEKLA, a jak už název napovídá, děj knihy je pěkně drsný. Lucie a Michal v ní popisují totiž Jižní Ameriku, která byla asi tím nejnáročnějším a nejnamáhavějším kontinentem jejich cesty. Čtyřtisícové nadmořské výšky, pády, déšť, sníh i horko, absolutní vlhkost, prostě cykloturistické peklo. Jižní Amerika byla ale i krásná, nevšední, unikátní. Ledovým královstvím je myšlena Antarktida, na jejíž půdu se oba vylodili se svými bicykly jako úplně první Češi a pravděpodobně jako první lidé s koly vůbec. U každé popisované země opět nechybí cyklostatistiky a hodnocení.
Cena: 299 Kč, VYPRODÁNO.
S Luckou a Michalem kolem zeměkoule
 4.část
OD VLKŮ A SLONŮ ... HURÁ DOMŮ! Čtvrtý, závěrečný díl vyprávění o úspěšné cestě kolem světa na kolech. Lucie a Michal v něm popisují zážitky z přejezdu celé Severní Ameriky (Mexiko, USA, Kanada), z Jižní Afriky a pak cestu Evropou domů. Součástí tohoto dílu je rozsáhlá příloha s generální statistikou výpravy, se všemi nej..., popisují své cykloturistické začátky i všechny dříve absolvované cesty. Příloha zahrnuje také odpovědi na nejčastější otázky, které cyklocestovatelům lidé po dojezdu kladli. Kniha má tentokrát více stránek - celkem 264 stran.
Cena: 333 Kč, VYPRODÁNO.

Všechny čtyři knihy z cesty kolem světa jsou pojaty jako cestopisy a obrazové publikace dohromady. Jsou většího formátu (180 x 240 mm), mají podobnou grafickou úpravu, jsou vázané, tištěné na křídovém papíru a samozřejmě celobarevné. Obsahují kompletní texty, které musely být pro potřeby různých periodik kráceny, dosud nikde nepublikované fotografie a obrázky velkého formátu. Názorné mapky s vyznačením projeté trasy přehledně doplňují text. Nechybí ani cyklostatistiky a hodnocení každé země.


Lucie, Michal, Dana Zátopková V Paláci knih Luxor proběhla 25.11.2005 autogramiáda a křest naší cestopisné tetralogie.
Kmotrou se stala paní Dana Zátopková.