S Ernestem Evropou 2007

ÚVOD

Hlavní partner cesty

CYKLOEXPEDICE
S ERNESTEM EVROPOU 2007

Kdy jsme jeli: 27.7.-27.9.2007 (63 dnů).

Členové expedice: Lucie Kovaříková (35) a Michal Jon (36).

Speciální člen týmu: Sir Ernest Henry Shackleton, zvaný prostě Ernest (2)
        - 40tikilový kříženec z psího útulku Bouchalka.

Ernest je dvouletý voříšek vznešeného původu. Vzali jsme si ho jako roztomilé štěňátko v prosinci 2005 z útulku Bouchalka, aby nám pomohl překonat post-cestovatelskou depku po návratu z cesty kolem světa a také abychom měli tréninkového parťáka. Letos cestoval s námi a podal nejen cestovatelský, ale i slušný sportovní výkon – nekoukal se totiž stále jen z okýnka vozíku, ale dopřávali jsme mu i slušné dávky běžecké. Každý den uběhl cca. 20-25 km (denní rekord 29 km).

Kolik jsme ujeli: 5401 km.

Kolik z toho uběhl Ernest po svých: 871 km (zbytek trasy si hověl ve vozíku).

Kolik zemí jsme projeli: 7+1 (Německo, Nizozemsko, Belgie, Francie, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Rakousko...a Česko).

Kudy jsme jeli: z Prahy do Kralup, podél Vltavy do Mělníka, podél Labe k Severnímu moři, podél moře přes Nizozemsko a Belgii do Normandie a Bretaně, podél Loiry a přes kopečky východní Francie k Rýnu u Basileje, kolem Rýnských vodopádů k Bodamskému jezeru, napříč celým Lichtenštejnskem, přes Alpy průsmykem Flüela (2383 m), podél Innu k soutoku s Dunajem, z Pasova přes Šumavu a Brdy do Prahy.

Zvláštnosti výbavy: vozík Croozer Dog se psem (dvoustopý, neodpružený) + vozík Bob Ibex (nákladní, odpružený, jednostopý).

Cíl expedice – cestovatelský: Labská cyklostezka, cyklostezky podél Severního moře, Normandie, Bretaň, Alpy, Innská cyklostezka.

Cíl expedice – psí: ukázat Ernestovi moře a naučit ho konečně plavat.

Cestovatelské cíle jsme splnili a tak nějak jsme splnili i cíle psí: Ernest moře viděl, skotačil v něm, ochutnal jej, krátce si v moři zaplaval – ale že je zdatným plavcem vůbec netuší a vodě se i nadále vyhýbá.

Kdo nám pomohl: Dvě plus dvě (vozíky Croozer a Bob), Author (kola Author Zenith, cyklooblečení a doplňky), Sport Arsenal (nosiče a brašny), CykloŠvec (přilby Catlike), Hannah (stan Lighter III, spacáky Scout III, oblečení pro volný čas), Progress sportswear (funkční prádlo), CycloSchein (cyklokalhoty, návleky), Rubena (pláště a duše na kola i vozíky), Dacom Pharma (Colafit a Colacal – pro cyklisty i psa, Artrofit pro cyklisty, opalovací krém, balzám na rty), Filabel (webmaster).

Problémy s výbavou nebyly. Jen 4x jsme píchli duši (z toho 2x Ernestův vozík). Na žádnou součást naší výbavy si nemůžeme stěžovat, vše se osvědčilo a fungovalo bezvadně. Nevydržel akorát Ernestův tenisák, rozkousal ho cestou do Bretaně, u Loiry jsme mu pak pořídili míček nový.

Milník kariéry: u Bodamského jezera jsme zaznamenali 100.000. cykloexpediční kilometr, momentálně máme na kontě 101.060 km (od té doby, co spolu jezdíme, tj. od roku 1994, jsou to kilometry najeté pouze na cykloexpedicích, neevidujeme tréninkové jízdy a krátké výlety).

Cesta měla pro nás několik prvenství: Prvně ve třech. Prvně s vozíky. Prvně na trekingových kolech. Neboli: přibrali jsme na cestu našeho psa Ernesta, Michal táhl vozík psí – Croozer Dog a Lucie vozík nákladní – Bob Ibex, no a vzhledem k pohodovému profilu a povrchu v civilizované Evropě jsme horská kola nechali odpočívat a použili trekingová kola Author Zenith.